1) MINERÁLY & BARVY

Jaké kameny či barvy Tě přitahují?
Vybíráme korálky z přírodních minerálních kamenů od certifikovaného dodavatele.
Nejsou to syntetické kameny, jsou tvořené přírodou, proto nejsou "dokonale" kulaté, vyhlazené,... a v reálu se mohou barvy a tvary jednotlivých korálků lišit.
Každý je originál.

Akvamarín ~ pomáhá vnášet do života rovnováhu, navozovat uvolnění
a zklidňovat mysl. Zahání strach a obavy a činí svého nositele odvážnějším. V partnerských i přátelských vztazích učí správně komunikovat,
být k sobě upřímní a vyjadřovat city. Posiluje pocit vnitřní svobody
a vnáší naději do náročných životních období.

Apatit - pomáhá překonávat citová vyčerpání, tlumí lítost, zlost a apatii. Snižuje podrážděnost a pročišťujte spory či zmatky. Apatit usnadňuje kontakt s ostatními lidmi. Pomáhá otevřít srdce a odstraňuje negativní postoje.

Beryl ~ podporuje věrnost v lásce a manželství.
Doplňuje životní sílu.
Odbourává stres a odhazuje zbytečné zátěže.


Citrín - je mimořádně blahodárně působící krystal, je to šťastný a štědrý kámen. Je jedním z kamenů hojnosti, učí nás přilákat k sobě bohatství, prosperitu a úspěch, poskytuje štěstí každému, kdo ho vlastní. Předchází nočním můrám a zajišťuje příjemný spánek.
Funguje jako účinný čistič a regenerátor, svému majiteli předává teplo, energii a velice zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti.

Chalcedon ~ pomáhá upřímnému vyjadřování. Upřímnost k sobě samým může být někdy náročná, ale s chalcedonem vede vždy k radosti a větší lehkosti bytí. Podporuje nadhled i radost a naopak odstraňuje
melancholické až depresivní stavy.

 

Howlit ~ účinky howlitu ocení ti, kteří trpí impulzivním přejídáním.
Také zrychluje metabolismus a díky tomu tak pomáhá s hubnutím.Karneol - je kamenem osobního posílení, krystal ideální pro vnitřní sílu a víru v sebe sama. Navíc toho, kdo karneol vlastní, chrání před závistí a záští, ale i žárlivostí.


Křišťál - zvyšuje sebevědomí, projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje.
Podporuje trpělivost, moudrost. Pomáhá se sebezdokonalováním, samostatností, vytrvalostí.

Kyanit ~ parťák na podporu hubnutí. Dopomáhá i k celkové psychické vyrovnanosti.


Lávový kámen - v nás probouzí skrytou energii. Dodává nám radost a důvěru v život. Aktivuje naší vitalitu, dodává nám sílu, pocit bezpečí a důvěry. Posiluje naší energii a sílu.

Měsíční kámen - uchovává mladistvý vzhled a přístup. Udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii. Je symbolem plodnosti, intuice,
jemnosti a mírnosti. Pomáhá při řešení mileneckých problémů.

 

Onyx - Zvyšuje sebevědomí a pomáhá nám nebát se vyjádřit a prosadit svůj vlastní názor. Zlepšuje koncentraci a soustředění a pomáhá nám v sebekontrole a asertivitě. Ve stresových situacích nám pomáhá zachovat klid, chladnou hlavu, nadhled i pozitivní přístup.Obsidián - dodává víru ve vlastní schopnosti, posiluje sebedůvěru,
sebevědomí a aktivuje logické myšlení. Chrání nás před depresí
a negativitou. Působí především na psychiku, pomáhá rozvíjet fantazii.
Vynáší na povrch pravdu a nevyřešené spory, jež podvědomě
odsouváme.


Perly - odráží úchvatnost a půvab ženy. Symbolizují sebelásku
v nejčistším slova smyslu. Jsou symbol štěstí, zdraví a ženskosti.
Pověry ze starověkého Řecka a Říma naopak říkají, že perly jsou
proměněné slzy bohů a proto jsou symbolem smutku a neštěstí.
Která žena si nikdy nepoplakala? I slzy jsou součástí života.

Pyrit - přitahuje prosperitu a štěstí. Chrání před negativními vlivy. 
S pyritem je také člověk schopen přeměňovat myšlenky v činy.
Podporuje zdravé sebevědomí člověka a proto je vhodný pro všechny nerozhodné lidi.

Rubín - kamenem lásky a životní energie. Dodává sílu a chuť do života tam, kde chybí. 

Růženín - je kámen nesobecké lásky, probouzí v nás cit přátelství
a mírnost. Otevírá srdce a smysly všem krásným věcem,
které nás obklopují. Růženín také prohlubuje naši vnímavost k umění, které probouzí naší fantazii, tvořivost a inspiraci.


Rodochrozit - otvírá nekonečnou obětavou lásku. Probouzí duchovní potřebu milovat, pomáhat a rozdávat radost.

Sluneční kámen - je ztělesněním vitality, energie a slunečního jasu.
Učí nás brát život takový, jaký je a svítí do všech tmavých koutů v naší mysli. Ve chvílích melancholie nám dodá jas do mysli i energii do těla.

Tygří oko - je ten pravý kámen pro vnitřní sílu. Zvyšuje sebevědomí
a má dobré ochranné vlastnosti. Je to ale navíc minerál,
který nám pomůže posílit odvahu a hledat vnitřní zdroje.
Tygří oko by měli využívat lidé, kteří ve své profesi potřebují
zvládat stres a mít jistou dávku sebekritiky.

Zkamenělé dřevo ~ je fosílie ohromného stáří, která se nosí
pro prodloužení délky života. Podporuje celkovou fyzickou i emocionální stabilitu a umožní mít trpělivost k duchovnímu vývoji ustálenou rychlostí.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ:
Neupínejte se prosím na významy jednotlivých kamenů. Produkty neslouží jako terapeutický prostředek, lék a nejsou určeny k diagnostice, léčbě nebo prevenci jakékoli choroby. Léčivé účinky nejsou podloženy žádnou odbornou studií. V případě zdravotních potíží prosím navštivte lékaře.

Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.simonalavistrea.cz, které obsahují informace o
metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.

Berte prosím všechny významy a účinky s rezervou. A spíše jako podporu do vašeho dne. Děkuji za pochopení :)
Simona Dočkalová

1. 9. 2023

Různé zdroje významů kamenů:
milujemekameny.cz
svetmineralu.cz
nefertitis.cz


Stránka je v úpravě - brzy si budete moci vybrat své kameny dle barev a významů.

Zpět do obchodu