KOSMETIKA aneb víme, co na sebe patláme?

kosmetikaUž od základní školy a hodin biologie jistě pamatujeme, že naše tělo dýchá nejen plíci, ale i pomocí kůže.
Kůže je naším největším orgánem. A to, co nanášíme na naši pokožku, to přes ni proniká rovnou do krve a do oběhu celého těla.

Co to znamená? Pokud na své tělo nanášíme různé krémy, séra, gely, které obsahují všemožné chemické látky - "krmíme" tak tím i naši krev - tělo zevnitř.
Týká se to samozřejmě i sprchových gelů, mýdel, šampónů i deodorantů.

Jak to udělat, abychom voněli, mohli dodržovat základní hygienu a přitom neškodili svému tělu?
Je to jednodušší, než se může zdát. Stačí vyměnit chemickou kosmetiku za tu, která je na přírodní bázi.

Já osobně si v poslední době oblíbila značku PONIO, kterou odebírám v rámci spolupráce konkrétně od firmy www.natu.cz, spolu s některými BIO potravinami a dobrotami.
Tahle značka PONIO totiž vyrábí své PŘÍRODNÍ produkty RUČNĚ a za studena, bez umělých barviv a vůní. Což znamená, že jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Tím, že neobsahují chemické látky, tak je malá šance, že by se dostavila nějaká reakce pokožky. (Pokud samozřejmě nedojde k alergické reakci na některou z přísad.)

Hygiena je jedna věc! Člověk chce vonět a být čistý..., ale...

...vždycky říkám, že čistá pleť a kůže není odrazem toho, co na sebe mažeme zvenku, ale to ~ čím tělo živíme zevnitř. Zdravé orgány, čisté střevo, dostatečný pitný režim a strava, to je totiž teprve kouzlo! A! Samozřejmě psychika je nedílnou součástí všeho, co nám děje na těle i v životě.

Myslím, že já mám asi i trochu štěstí díky genetice. Moje mamka i babička mají krásnou pleť. Ale myslím, že jedna věta, kterou jsem slyšela ve 4. třídě na tom má taky svůj podíl. Paní učitelka v družině mi tehdy řekla, že nejlepší je pít čistou vodu z kohoutku, že prý je to lepší, než sirupy a jiné sladké limče. Vůbec nevím, co tak zásadního se ve mě hnulo po zaznění této věty asi v devíti letech, ale od toho dne jsem začala pít opravdu pouze vodu. Jiné sladké šťávy a limonády jsem si dávala jen občas, když jsem byla na oslavě nebo třeba venku s přáteli. Tenhle návyk mi vydržel dodnes. Věřím, že právě i voda má velký podíl na průběhu mé puberty, kterou jsem prošla vesměs bez problémů a výkyvů s akné (díky za to.)

I to, jestli spíme a jak moc kvalitní náš spánek je, se odráží na naší pleti - je odpočatější. Všechno je propojené se vším.
Ty stále omílající se základní principy života jako jsou - pitný režim, strava, odpočinek, pohyb, mluvení-sdílení, pláč i smích - přesně to je komplexní péče pro naše správné fungování celého těla, které bude v harmonii - díky tomu, že mu dopřejeme od každého kousek.

Tímhle samozřejmě nechci znehodnocovat vnější péči. I ta je důležitá v dnešní době, kdy se na nás lepí škodliviny z ovzduší a motorů, různé viry-koronaviry. Ale zase jsme zpět u toho - když je tělo v rovnováze - ZDRAVÉ, tak nám nic z toho neublíží. Stačí obličej i tělo opláchnout vodou, přírodním mýdlem a je nám fajn.

Ale já sama mám příjemný pocit péče a lásky, když dopřeji své pokožce něco navíc - a to hydratovaci a ochranu zvenku, zjišťuji, že volit přírodní kosmetiku se vyplácí. Je šetrná nejen vůči našemu tělu, ale i přírodě ~ 2 v 1!

Kosmetika, která je plná chemie a syntetických látek, není pro pravidelné užívání nic dobrého. Jenže já sama to téměř celý život vůbec neřešila. Proto jsem ráda, že jsem se konečně probudila a mohu tak třeba inspirovat i někoho dalšího k tomu, aby byl "zdravější". :)) V těle i na těle.

 MOJE TIPY: 

1) PONIO mýdlo cukrová pivoňka s rakytníkem - moc příjemné voňavé mýdlo, které mou pokožku doslova hladí!
2) PONIO tuhý suchý kopřivový šampón s cukrovou pivoňkou - super vůně, (já si hlavu umývám na 2x) stačí přejet šampónem po vlasech a opravdu krásně pění!
3) PONIO přírodní deodorant pomeranč & eukalyptus - trošku se drolí, musím ho rozmazávat i prsty, ale krásně jemně voní! Je v papírovém kompostovatelném obalu - pecka!
4) PONIO pleťový krém vanilka a kokos - moje první dojmy? Mažu si na obličej vanilkový trdelník! Doslova! Jemný, příjemný krém s krásnou vůní. Nanáším 2x denně vždy po umytí obličeje ponio mýdlem.


Většina zmiňovaných produktů (netroufám si říct, že všechny, protože u některých chybí označení) jsou veganské, přírodní, bez chemie, netestované na zvířatech!! Jsem moc ráda, že jsem začala používat právě tuhle kosmetiku, protože i z okolí jsem se doslechla, že je tohle jedna z TOP nejzelenější kosmetiky!

Pokud chcete vyzkoušet, můžete využít kód na 10% SLEVU, nejen na zmiňovanou kosmetiku, ale na veškerý sortiment NATU.
Stačí v košíku zadat kód: " SIMONA " 

tipy

A co se týče přírodního šampónu a mýdla. Julka_Shark
 z Brawo_life mi poslala skvělý tip na "mističku", aby výrobky nešpinily vanu a zároveň, aby déle vydržely a nerozpouštěly se ve vodě v klasických miskách. Navíc dá člověk využití dalšímu "odpadu", který má člověk doma a naopak nemusíme kupovat nový plast do bytu.
Stačí:
- Víčko od zavařovačky
- 2-4 ks gumiček (podle velikosti)
Vuala..., nádhera! Jednoduché, praktické.

tip

Zpět do obchodu