JSEM NA ŠŤÁVÁCH!

DETOX 2 (16. 4. - 6. 5. 2020)

Vaše dotazy:
1) V čem spočívá detox?
2) Rozdíl šťávy a smoothie?
3) Na čem odšťavňuješ?
4) Jak ses k tomu dostala?
5) Proč to držíš?
6) Proč 14 dní?
7) Jak jsi jedla třeba 2 týdny před detoxem?
8) Potřebuje detox i člověk, který se zdravě stravuje?
9) Jaké šťávy kombinuješ?
10) Nejlepší kombinace?
11) Kolik litrů šťáv denně vypiješ?
12) Kolik vody se má pít?
13) Nemáš hlad?
14) Jak dlouho jsi měla hlad? Není Ti zle?
15) Jak zaháníš chutě?
16) Jak se cítíš?
17) Jak zvládáš u toho cvičení?
18) Hubneš? A kolik?
19) Nebojíš se, že po přechodu na „normální stravu“. přibereš?
20) Je dražší nakupovat jen zeleninu a ovoce než normálně?
21) Doplňuješ nějaké živiny navíc, nebo vše bereš ze šťáv?
22) Brala jsi před nějaké léky?
23) Co složení šťáv? Je něco co doporučuješ nebo nedoporučuješ?
24) Jak se Ti spí?
25) Psychika, trávení, střevní potíže máš průjmy?
26) Zvládne to každý?
27) Čistila se Ti při pleť? Nějaké jiné projevy na těle?
28) Máš přímo jídelníček? Kde bereš inspiraci na šťávy?
29) Kde brát motivaci?
30) Co Ti to pomohlo vyřešit za problémy?
31) Co bys doporučila lidem, kteří chtějí detox na šťávách také zkusit?

Doplňkové otázky:
32) Musí být všechno ovoce a zelenina BIO?
33) Jen při detoxikaci 
problém, když užívám léky?
34) Zvládnu očistu i bez online programu BRAWO LIFE, když na něj nemám peníze?
35) Jak jsi zvládla RAW týden? Nechybí Ti maso a jiné živočišné produkty?
36) Jak budeš pokračovat po detoxikaci?
37) Co Tvoje voje váha po po 14 dnech na šťávách, nenastal jojo-efekt?


ODPOVĚDI:

1) V čem spočívá detox?
Detox spočívá v pití ovocných a zeleninový šťáv kvůli pročištění (nejen) trávicího traktu a zároveň pro jeho „odpočinek“ a regeneraci.

2) Rozdíl šťávy a smoothie?
Smoothie jsou rozmixované celé kusy ovoce a zeleniny s dužinou a vlákninou.
Šťáva je vylisovaná, zbavená vlákniny a dužiny = tělo nemusí trávit. Trávící ústrojí „pozastaví“ tak svou funkci a věnuje veškerou energii na uzdravování těla v místech, kde je to potřeba.

3) Na čem odšťavňuješ?
SENCOR SSJ 4041BK - šnekový odšťavňovač
Šnekový funguje na pomalejším principu a zachovává tak velký podíl vitamínů a živin.

4) Jak ses k tomu dostala?
Dostala jsem se k tomu díky přátelům z Bali - Majka a Julky z @brawo_life.
Jsou to dva úžasňácnái, kteří se snaží lidem navrátit zdraví bez chemických léků, za pomoci rostlinné stravy, detoxů/očistách na šťávách…
Celý „příběh“ ohledně DETOXU aneb další sprosté slovo ZDE.

5) Proč to držíš?
Pro ZDRAVÍ. Loni jsem to držela kvůli bolestivé menstruaci, která souvisí s více aspekty a strava je jedním z nich. Do teď mě menstruační bolesti trápí, ale jak říkám strava je jen jeden puzzlík z celé skládačky. U mě to bude mít nejspíše co dělat s přijetím ženství.
Hodně mi to ulevilo, ale i v jiných oblastech. (Rozepíšu u otázek níže.)
Vždy když člověk zaběhne do starých kolejí, je jasné, že bude pokulhávat přesně to kvůli čemu to začal dělat. Je to jako bychom chtěli zhubnout, drželi si režim jídla i cvičení a jakmile dosáhneme cíle, začneme se přejídat, přestaneme cvičit… Co se stane? Náš cíl se zase vzdálí.
Na všem je potřeba stále pracovat a najít si v tom nějakou střední "celoživotní" cestu. Neznamená to, že musíme pít šťávy celý život, to samozřejmě ne. Ale zvolit si nějaké vyvážené stravování - od každého něco. O tom se také rozepíši u otázek níže. :)
A znovu to držím, protože už loni v září jsem díky této očistě pocítila úlevu na těle.

6) Proč 14 dní?
Protože během 3.-4. dne (, které jsou mimochodem krizové a mnoho lidí skončí) se začíná spouštět samouzdravovací proces těla, který pokračuje do toho 14. dne (i déle, pokud na šťávách vydržíme. Jedna paní držela šťávy dokonce 50 dní - neskutečný). Následuje 7 dní na dní RAW (syrové stravě), která díky vláknině prohloubí čistící proces a rozběhne pomalinku trávení.
Během celého detoxu do sebe člověk dostává jen živou stravu. A já vždy cítím jak doslova necucne život každá buňka mého těla.
Zdravému člověku stačí 2 očisty ročně pro nějakou prevenci zdraví.
Člověk který je vážněji nemocný by měl buď opakovat celou očistu častěji během roku nebo držet šťávové dny klidně déle. Vše záleží na pocitech.

7) Jak jsi jedla 2 týdny před detoxem?
Paradoxně ještě večer, než jsem se pro detox rozhodla, jsem si objednala pizzu Carbonara. S chutí se do ní pustila a zjistila, že to takhle nejde. Poslední dny, dá se říct spíše týdny jsem hodně sklouzávala k nezdravému jídlu v podobě „rychlovek“ a toho, co se mi jako první dostalo pod ruku.
Jde čistě o "špinavý" pocit uvnitř těla. Nejde mi o váhu. Nepřibírám totiž. Od té očisty v září si držím stále stejnou váhu, čemuž jsem dlouho nemohla uvěřit, protože jsem tohle zažila naposledy ve 14 letech - to, že jsem mohla jíst cokoliv, jsem jen chtěla bez ohledu na to kolik je hodin.
A víte čím to je?
Naučila jsem se už tak z 80% poslouchat tělo a přestala se přejídat. (Což je u mě obrovský úspěch.) Jím většinou jen do sytosti. Ať už snídani, oběd nebo nějaké laskominy. O to víc mi nevadilo to jíst pravidelněji, o to víc jsem cítila, že potřebuji zase pročistit „zanešené“ tělo. :)

8) Potřebuje detox i člověk, který se zdravě stravuje?
Není to o tom, že by ho vyloženě potřeboval, když se cítí dobře. Ale určitě neuškodí jednou za čas tomu trávení dát chvíli pauzu. Každý den několikrát, během celého života tráví, tráví a tráví, bez zastavení. Celé naše tělo je neskutečný „stroj“, který se jen tak neunaví. Ale i ten stroj potřebuje někdy regenerovat a odpočívat, aby správně fungoval.
Já i když se cítila po detoxikaci dobře a zdravě, zařazovala jsem alespoň 1x týdně šťávový den na odlehčení. Na Silvestra jsem přestala, protože mě šťávy hodně ochlazovaly, ale teď na léto se k tomu chci opět vrátit. :)

9) Jaké šťávy kombinuješ?
Šťávy kombinuji převážně následovně:
Snídaně - ovocné
Obědy - ovoce se zeleninou
Večeře - převážně zelenina
A ještě před samotnou snídaní si dávám malý SHOT - koncentrovaný panák z půlky citrónu + kus zázvoru. (Dělám větší porci třeba na 3-4 dny.)
Ověřené kombinace mám podle online programu od Brawo_life, kde mají rozdělené varianty i podle ročního období kvůli sezónním druhům, takže je nemohu všechny veřejně publikovat, jelikož je to nějaké jejich ozkoušené know-how, ale podělím se o mé časté a oblíbené kombinace níže.

10) Nejlepší kombinace?
SNÍDANĚ:
1/2 granátového jablko + 2 pomeranče
nebo
1/2 ananasu, 1 grep, 1 citron, 4 mrkve

OBĚD:
“Tekutý štrůdl” - 600g dýně hokaido, trs hroznů, hruška, 6 jablek
(Mám to na 2 velké porce)
nebo
Trs hroznů, 4 mrkve, 1/2 červené řepy

VEČEŘE:
4 kousky řapíkatého celeru, kousek okurky, 2 hrsti špenátu, jablko (osladí)
nebo
2 menší řepy, 2 mrkve, 3 hrušky

A co je skvělý tak si třeba od 5. dne občas udělat detoxikační polévku podle Julky, kterou když jím normálně z misky lžičkou, připadám si “normálně”! :D

Odšťavnit:
Cuketa, 1/2 cibule, stroužek česneku bez toho středu, 1/2 řepy, 3 rajčata, koriandr, paprika

Někdy si udělám navíc na svačiny menší lahvičky buď z toho, co nevypiju během hlavního jídla, nebo spešl šťávy navíc, když by mě honila mlsná. Popřípadě když vím, že budou narozeniny/oslavy a já bych měla tendenci detox porušit.

11) Kolik litrů šťáv denně vypiješ?
Něco mezi 1,5 - 2 litry. Záleží i na velikosti ovoce a zeleniny. :)

12) Kolik vody se má pít?
Čím víc vody člověk vypije tím lépe, protože díky tomu odchází z těla odpadní látky a navíc člověk nemá tolik hlad. (Ale samozřejmě zase to nepřehánět, protože 10 litrů vody taky není úplně v pohodě. Já osobně si to při detoxikaci hlídám o trošku víc než normálně, takže něco mezi 2-3 litry.

13) Nemáš hlad?
Mám. :D Ale pociťuji ho hlavně, když málo piju. :) A když mám fyzicky náročnější den. Třeba při rekonstrukci bytu si u mě tělo vyloženě žádá pořádné jídlo. Ale zjistila jsem, že je to hodně i o zvyku, kdy se ráda odměňuji jídlem. Takže když se odprostím od zvyku, tak po několika dnech nemám takové tendence. Šťávy jsou super a sama jsem si zkusila, že 14 bez jídla a sladkostí opravdu neumřu. Což je u mě co říct. Ale co si budem… Těším se, až se zakousnu byť do nějaké zeleniny nebo ovoce. O:)

14) Jak dlouho jsi měla hlad? Není Ti zle?
Tak já mívám hlad každý den, když si uvědomím, že jsem dlouho nejedla (nepila šťávu), nebo když si jich některý den nachystám míň. Další den si jich tedy udělám víc a to paradoxně dopíjím další den, protože jsem hlad neměla. Tady zase asi funguje ta hlava - vím, že jich mám hodně, tak jsem v klidu, že po ní kdykoliv mohu sáhnout. Jakmile vím, že jich je míň, tak mám “automaticky” hlad. :D Je zajímavé tohle všechno pozorovat.
A zle mi není. Jen ty první dny se vždy cítím taková slabší, lehce se mi zamotá hlava při vstávání, jinak se od 7. dne vnitřně cítím úplně neskutečně skvěle, jako fakt fakt fakt! :) Jsem tak šťastná, že jsem se opět odvážila do toho jít. (Dnes když to píši tak jsem na šťávách 13.den, ještě jeden den zbývá a vím, že kdybych chtěla, tak bych vydržela i víc, ale nemám důvod, pro mě jako zdravého člověka je těch 14 dní naprosto dostačujících! :)

15) Jak zaháníš chutě?
Udělám si malou sladkou šťávičku navíc. Něco hodně fajn! Třeba jahody s borůvkama. Omňomnomňom!

16) Jak se cítíš?
Jak říká Mari: ,,Faňózně!” Fakt se cítím tak dobře, že to ani slovy nejde popsat. :)
Ale upřímně u prvního detoxu tomu tak úplně nebylo. Teda jako cítila jsem se vnitřně skvěle! Tehdy jsem si myslela, že je mi dobře. Ale celý ten průběh byl pro mě náročnější a těšila jsem se až to skončí. Teď jsem více v klidu. Celkově vnímám, že tento druhý detox zvládám mnohem lépe. Že mi i šťávy, které mi nechutnaly, najednou chutnají, protože už vím, co od toho čekat a vím, že je to jen dočasný stav, ale za to blahodárný pro mé tělo! :) Jak už mám to srovnání, tak vím, že teď je d je mi ještě líp, než minule!

17) Jak u toho zvládáš cvičení?
10. den jsem neplánovaně ujela 31,5 km na bruslích, takže myslím, že docela dobrý! :D Haha! Ale teď vážně. Snažím se velké fyzické zátěži vyvarovat. Velká zátěž = velký výdej. Já prostě miluju jídlo a jsem fakt zvyklá doplnit palivo, když ho vydám. Tady v těch šťávách to úplně nejde, takže se nedoporučuje žádné posilování se závažím, ale spíše jóga, nebo lehké cardio.
Každý máme to tělo jiné, takže je lepší sám zkusit, co jde a co nejde. Je to případ od případu. Jiní se každý den otužují v ledových řekách, další běhají každý den desítky kilometrů, jiní stejně jako já si dopřávají v detoxikaci spíše klid a pohodu. :)

18) Hubneš? A kolik?
Hubnu. Mám 56,7 kg po 14 dnech na šťávách. Což znamená, že šly na váze dolů necelá 4 kg. Ale něco z toho je voda, něco z toho jsou “věci”, které šly ze střev a něco málo svaly a tuky.
Ačkoliv jsem hubnout vůbec nechtěla, s tím, že půjde něco dolů se musí počítat.
Tímto způsobem se dá “uzdravit” i nadváha a obezita, protože díky tomu uzdravíme své návyky. Většinou jdou do této očisty právě lidé a úžasňáci, kteří chtějí něco změnit. :)) Je to součást procesu.

19) Nebojíš se, že po přechodu na „normální stravu“ přibereš?
Nebojím. :) Stejně jako po prvním detoxu, se mi teď týden na RAW stravě, srovná voda v těle, naplní střeva a váha jako taková byla a bude stabilní. Sama jsem byla překvapená, jak moc mi těch “21 dní ke změně” pomohly s mými chuťovými pohárky. Od toho září/října mám z 80% své chutě "pod kontrolou". (Rozuměj - přežírám se mnohem méně, než dříve. Jím od všeho něco, ale v omezeném množství.) Uvědomila jsem si, že se nemusím přejídat. Že tělu stačí najíst se do sytosti. Takže ať už jím zdravé nebo “nezdravé” jídlo, užívám si ho a nejím ho kotel. Poslouchám své tělo. Ale kontrola nekontrola, jsou dny kdy se přežeru jako prase. Je mi těžko, tak tam šoupnu doušek Blendejky a je mi zase lépe = vím, že to zase nějakou chvíli neudělám. :D ROVNOVÁHA, víš co!

20) Je dražší nakupovat jen zeleninu a ovoce než normálně?
Upřímně tento detox to tolik nepočítám a neřeším, ale loni jsem si schovávala účtenky abych zjistila jak to je. “Projím” ehm propiju míň peněz než normálně. Záleží i na slevách a sezónním prodeji. Člověk si totiž ani neuvědomuje, kolik toho denně jí i mimo hlavní jídla - zob se, zob tam. A projí hodně peněz. Ale tady člověk nemá nic na zobku, jen ty šťávy a vodu. Ušetřím za čokoládky, sušenky. Jiní ušetří i za alkohol, cigarety, kávu, čaje - tohle všechno se totiž při detoxikaci musí vyřadit.
(Čaj se smí jen bylinkový vlažný. Zelený a černý se nesmí.)
Náročnější finančně je potom ten RAW týden po 14 dnech šťávách. To jsem chtěla zkusit všechno možné a nechala se unést různými “vylepšováky” ze zdravé výživy, ale stálo to za to. :P A teď bude stát znova! Juhuu!! :D

21) Doplňuješ nějaké živiny navíc, nebo vše bereš ze šťáv?
Nedoplňuji navíc nic. :) Mám jen šťávy a čistou vodu.

22) Brala jsi před očistou nějaké léky?
Nebrala jsem žádné léky, protože jsem je vysazovala poslední 4 roky sama i bez detoxů.
- Antikoncepci, protože jsem s ní hodně trpěla a nedělala mi dobře.
- Léky na astma po domluvě s doktorkou.
Jiné prášky a léky už neberu dlouho od doby, co jsem nad tím vším začala přemýšlet jinak. Takže když mě bolí hlava, břicho, nebo jsem nachlazená, snažím se to řešit bylinkami a stravou.


23) Co složení šťáv? Je něco co doporučuješ nebo nedoporučuješ?
U šťáv se meze nekladou. Každý podle chuti. Vynechat jen to, co nejde odšťavnit = např. banány, avokádo…

24) Jak se Ti spí?
Tak, že se ráno sama od sebe budím hodně brzy i bez budíku, lépe se mi vstává a den začíná mnohem víc fresh než před detoxem, kdy jsem v posledních týdnech bývala totálně rozbitá. :)) Hlavně mě detox "nutí" chodit spát dříve. Člověk jak "nemůže" jíst, je takový lehký, není mu těžko a je přirozeně dříve připravený jít na kutě, aby si s novým dnem opět mohl naplnit bříško šťávou. :)

25) Psychika, trávení, střevní potíže máš průjmy?
Co se týče psychiky, jak už jsem zmiňovala, tento detox je pro mě mnoho příjemnější, než ten předchozí. Minulý jsem byla hodně agresivní a zlá. Tento je oproti tomu mnohem "příjemnější" a lépe se kontroluji...občas. :D 
Trávení? Prvních 7 dní jsem nebyla na velké. Pak jen pevná mini stolice. Průjmy vůbec nemám. Čůrat chodím pořád. :D

Až na RAW týdnu u mě přišel průjem, protože jsem to přehnala první den s kombinací jídel. Důležitý je pozvolný nástup po tolika dnech, kdy žaludek a střeva nepracovala.

26) Zvládne to každý?
Vždycky říkám, že to není cesta pro každého, třeba kvůli režimům v práci. Ale bez ohledu na to:  Zvládne to úplně každý - KDYŽ OPRAVDU CHCE. :)

27) Čistila se Ti při detoxikaci pleť, nějaké jiné projevy na těle?
Já to čištění nikdy nemívám až tak ve fyzických projevech, jako v těch psychických.
Jediné co, tak se mi první dny při rychlém vstání více motá hlava, než normálně. A ke konci detoxu se mi zvýšil výtok dole - asi další způsob očištění. Ale jinak se to projevuje spíše na té psychické úrovni, kdy nemám během detoxu tendenci se tolik sdílet na sociálních sítích, jsem tu spíše sama pro sebe. A “snažím se” to přečkat tak abych s případnou protivností neublížila svému okolí. :D

28) Máš přímo jídelníček? Kde bereš inspiraci na šťávy?
Jídelníček přímo nemám. Jak už jsem zmínila, šťávy a jejich kombinace čerpám z programu brawo_life, ale každý den si podle chutí mohu volit sama. :)

29) Kde brát motivaci?
Stačí si vždy připomenout, proč jsem to začala dělat. :)
Já pro ZDRAVÍ a pro fyzickou a psychickou pohodu. Nakonec mi to dává, ale něco ještě navíc  a to SEBEKONTROLU v jídle. Ani ve snu by mě nenapadlo, že tohle budu někdy mnohem lépe "ovládat" a to ještě díky očistě. :)) DĚKUJI z celého srdce za to!

A děkuji Julce a Majkovi za to, že mi tehdy chtěli pomoct. Darovali mi loni totiž tento online program bez jediné zmínky o nějaké propagaci a sdílení. Udělali to čistě pro mě! O to více cítím, že se chci a musím se svou zkušeností dělit dál, protože to prostě reálně pomáhá a přeji si, aby každému úžasňákovi na tomto světě bylo tak dobře jako mě, nám!

30) Co Ti to pomohlo vyřešit za problémy?
Já jsem nejvíc vděčná za tu sebekontrolu v jídle. S tím jsem bojovala od dospívání a už jsem skoro nevěřila, že bych někdy dokázala fungovat přirozeně bez počítání kalorií a řešení jídla. Vždy když jsem myslela, že to mám pod kontrolou, mi mé tělo dokázalo, že ne. Od loňského detoxu je mi prostě skvěle a je už mega trapný jak to furt opakuju.

31) Co bys doporučila lidem, kteří chtějí detox na šťávách také zkusit?
ZAČNĚME! Nečekejme na pondělí, nečekejme na Nový rok, nebo na jinou “vhodnou” chvíli. Ta je teď. Najděme si motivaci, která nás bude hnát!
Něco Tě trápí v ohledu zdraví? Ekzémy? Trávení? Migrény? Rakovina?
Nebo chceš vyhrát nad svými chutěmi? Nad svou váhou?
Nebo to chceš prostě jen zkusit?
Pusť se do toho, skončit můžeš vždy! Stejně jako (znovu) začít! :)

32) Musí být všechno ovoce a zelenina BIO?
Samozřejmě je lepší, když jsou všechny suroviny BIO, pro tělo je to mnohem příjemnější. Ale já upřímně nejsem schopná vše kupovat BIO skrz finance a proto jsem zmiňovala už výše, že se snažím nakupovat v akcích, kdy kolikrát "zachraňuji" i zeleninu a ovoce před vyhozením - mám z toho dobrý pocit a zároveň jsem toho názoru, že je lepší NEbio zelenina a ovoce, než si dát flák masa, které je v porovnání pro tělo mnohem škodlivější. Přičemž samozřejmě neříkám, že ho už nikdy nebudu jíst, to ne. V takové "vyspělé" fázi nejsem. Jsem již nějakou dobu ve fázi, kdy ho nepotřebuji, omezuji, ale zároveň si ho nezakazuji. :))

33) Jen při detoxikaci problém, když užívám léky jako je antikoncepce?
Očistu alespoň já podstupuji proto, abych se očistila právě i od toxinů jako je antikoncepce a jiné prášky, které jsem kdysi užívala pravidelně. Když u detoxikaci budu jíst například zmiňovanou antikoncepci, v těle neproběhne plnohodnotné čištění a výsledky nemusí být takové, jako bez jejího užívání. Co se týče jiných léků, já jako někdo, kdo není doktor si nedovoluji radit druhým léky vysazovat. Je to uvážení každého či po domluvě s (vědomějším) lékařem. Očista má za "poslání" uzdravit nás kompletně, ale také k tomu u dlouhodobějších a vážnějších nemocí nestačí 21 dní, je třeba na sobě pak makat v RAW stravě dále a nepolevovat, pokud se chceme zbavit dlouhodobých problémů. :) A to samozřejmě doporučuji! I kdyby ne hned, časem léky nebudeme potřebovat vůbec.
ZDRAVÍ, UZDRAVENÍ - to jsou tak krásná slova, viďte?

34) Zvládnu očistu i bez online programu BRAWO LIFE, když na něj nemám peníze?
Pokud pokud e člověk správně nastaví, tak věřím, že ano. Každý dokážeme to, co si usmyslíme, jen musíme chtít.
Já osobně jsem při prvním detoxikaci byla neskonale vděčná za online program od Julky & Majka, byli mi průvodcem, kdy jsem nevěděla, co od toho čekat.
Nynější druhý detox jsem však program otvírala jen ráno, kdy jsem si chystala šťávy na celý den podle jejich doporučených kombinací, bez kterých bych si každý den sama udělala nějaký "blivajs", který byste nedal pít (už jsem si to zkusila :D a udržet tu očistu jen mnohem náročnější, když člověku šťávy nechutnaj), proto jsem vděčná za vodítka, se kterými se podělili. :)
Každé ráno jsem si udělala i afirmaci dle jejich doporučení, ale jinak jsem jela podle svého pocitu, někdy si zacvičila jógu, jindy si zameditovala, jindy nedělala vůbec nic. A musím říct, tím, že už jsem věděla co a jak, tato očista pro mě byla stokrát příjemnější a zvládnutelnější, než ta první. :))

35) Jak jsi zvládla RAW týden? Nechybí Ti maso a jiné živočišné produkty?
RAW týden byl naprostá pecka! Taková rozmanitost nevařených a živých pokrmů! Nikdy jsem ani netušila, co vše se dá udělat pouze ze zeleniny, ovoce a jiných rostlinný surovin.
První detox jsem ještě žila u rodičů a moje maminka neměla ráda, když jsem ji dělala binec v kuchyni, takže jsem neexperimentovala a kupovala si hodně RAW věcí v obchodě.
Tento druhý detox už žiji se svým přítelem Markem v našem bytečku a měla jsem obrovskou chuť zkoušet nové věci a dělat si ten týden opravdu příjemný. Což se mi povedlo a když jsem dávala některé věci chutnat nejen příteli, tak se mi dostalo pozitivní odezvy, že je to super! Díky tomuto týdnu jsem si RAW stravu opravdu zamilovala. Dnes je to první "normální" den po detoxikaci 21/21 a co myslíte? Moje první jídlo je opět RAW! Protože ty snídaně jsou fakt geniální a plné energie. MILUJU TO!

36) Jak budeš pokračovat po detoxikaci?
Tak jak mi tělo řekne. Jsme rozhodnutá nespadnout opět do koloběhu rychlovek, jako tomu bylo před detoxem. Cítila jsem se slabá, nevrlá, nevyživená.
Nyní jsem vyživená asi tak jako nikdy. Nacuclá životem a vnitřně moc šťastná. Přitom se za těch 21 dní nezměnilo nic venku, jen uvnitř mě. Mám v sobě takové čisté prostředí a tělo mi děkuje každou minutu a za každé živé jídlo, které mu s láskou dopřávám.
Budu pokračovat v RAW i veganské stravě, zase chci pravidelně zařazovat šťávové dny, ale zároveň, když bude příležitost dát si i jiné jídlo obsahující maso či živočišné složky, nebudu se tomu rozhodně bránit, mám ráda všechno jídlo. Zastávám (zatím) zlatou střední cestu - všechno a od každého trochu = vyváženost. Ale zároveň vím, že na rostlinné stravě je mi úplně nejlépe. Konečně jsem totiž pochopila, že to není o tom "odbýt" si 21 dní, ale porozumět a přijmout to za přirozenost.
Může to znít strašně sluníčkářsky a celkově je tohle tak pozitivní report, až je to divný! Ale tohle pochopí úplně každý, kdo si touto očistou projde. Jde jen o nastavení mysli a touhu udělat tu ZMĚNU.
Nemusí to vyjít napoprvé, napodruhé, ani napotřetí... Nic se neděje. Kdykoliv můžeme skončit a znovu začít. Je to cesta. Cesta, ze které je jednoduché opět sejít...a se svou povahou a návyky vím, že se mi to může opět stát..., ale přijímám to. A jsem připravená to když tak znovu změnit. Jsem na cestě. JSME na cestě.

37) Co Tvoje váha při RAW stravě po 14 dnech na šťávách, nenastal jojo-efekt?
Já se tomu tak obávanému jojo-efektu začínám opravdu (samozřejmě s pokorou) smát. :D :)
Stalo se něco, co jsem ani já sama nečekala a nepředpokládala. Po 14 dnech na šťávách mi váha ukázala 56,7 kg. Tuhle váhu jsem viděla naposledy v mých snad 16 letech, kdy jsem se pustila do hubnutí po přibrání 10 kg (z 54 na 64 kg) za 1 rok.
Začal týden na RAW - týden na každodenních dávkách ovoce, zeleniny, naklíčených luštěnin, (ne)máčených ořechů, sladých datlí, agávovém sirupu, kokosu, semínkách a já nevím čeho všeho! Prostě jsem si (bez vaření) žrala doslova jako královna, která absolutně nestrádala a za celý týden nepocítila hlad, naopak se spíše dobrotama i zbytečně přepápla, jak to bylo chutné.
Skrze nejčastější otázky a obavy ohledně jojo-efektu jsem schválně pozorovala své tělo.
Dnes po týdnu stoupám na váhu a ukazuje mi 56,6 kg. Což znamená, že mám ještě o 10 dkg méně, než po 14 dnech na šťávách. Absolutně to nepobírám. Abych byla přesná, během toho týdne mi vyhoupla váha o kilo na 57,7 a pak zase "spadla". Neskutečné, jak si to tělo dělá v sobě pořádek a dává se dohromady při těch změnách, jak říkám - UZDRAVOVÁNÍ se. A myslím, že se nyní milujeme víc a víc. Děkuji Ti tělo, děkuji má nedokonale dokonalá schránko, že spolu tak krásně fungujeme! Přeji tenhle pocit a soulad úplně každému úžasňákovi na světě!

NEŘÍKEJ, že by sis nedal ÚŽASŇÁKU! x)
1326
841
5127


Všechny recepty na šťávy mám z programu BRAWO LIFE, nebo z této jejich sekce, či z profilu Julky!
DĚKUJI za to, co pro nás všechny děláte a že navracíte zdraví do našich rukou..., vlastně těl i duší!3911

Jo a ještě něco! I když nebudeme třeba držet očistu, zkusme si jakékoliv jiné jídlo více vychutnávat. Jíst více pomaleji a vědomě. Jídlo je DAR. A já na to často zapomínám v té zrychlené době, kdy ho do sebe vždy nahážu jako do popelnice. Ale po 14 dnech, kdy člověk nekouše... To se i ten "obyčejný" banán stává neobyčejným! :))
.
Kdyby tu nebyl nějaký Tvůj otazník ? zodpovězený, klidně mi napiš do mailu: duhamehozivota@seznam.cz a já sem odpověď doplním.
Případně se můžete rovnou obrátit na Majka & Julku.
Super informace a motivaci najdete i ve facebookové skupině, kde je to samý ÚŽASŇÁK! Všichni se navzájem podporujeme a dělíme o pocity:
https://www.facebook.com/groups/192705231368440/

Děkuji a přeji spoustu sil a vůle do šťávových dní!

S láskou Síma

Zpět do obchodu