JSEM INFLUENCER

,,JSI INFLUENCER!”
Tohle když mi ještě nedávno někdo řekla skvělá Květka z Blendejky, tak jsem se zamračila a řekla: ,,Já ale vůbec nejsem influencer a nikdy jím nebudu!”
Když totiž zaznělo tohle slovo, tak jsem si představila profily se statisíci sledujícími, které každý den zveřejňují nějakou spolupráci a vydělávají na tom “milióny”.
Teď se sama sobě směji. Jako bych totiž nevěděla, že slovíčko “influence” v angličtině znamená - ovlivňovat.
.
Takže, když mi děkujete….
-za to, že jste díky mě začali cvičit,
-za to, že jsem Vás rozesmála,
-za to, že jsem Vám změnila pohled na Váš problém, který řešíte a nejste v tom sami,
-za to, že jste si díky mě objednali Blendeu a cítíte se super,
-za to, že Vám třeba jen spravím den svým storiečkem nebo úsměvem…
-nebo teď i za to, že si díky mě pořizujete hula hoop a začnete trénovat se mnou(to je fakt hustě vtipný!)
...Tak to znamená, že jsem Vás nějakým způsobem OVLIVNILA. Juhuuu!
.
Samozřejmě lze ovlivnit dvěma způsoby. Dobrým i špatným. Hold i ten špatný k tomu občas patří.
Někoho pohoršují moje zpocená storiečka. Jiného to, že se fotím nenalíčená. Nebo to, že občas mluvím, jak kdyby mi někdo stál na koulích, i když žádné koule nemám. Dříve by mě tyhle poznámky na můj účet bolely. Ale teď už ne. Svět instagramu mě jednu dobu hodně zadupal, ale taky mě toho strašně moc naučil. Přesně jako jsem psala v předešlém postu - jsme to MY a je jen na nás, jak moc se necháme pohltit tímto světem.
.
Díky Vám úžasňákům jsem se začala mít ráda. Taková jaká jsem. Někdy veselá, jindy ubrečená nebo protivná. Často zpocená a nenamalovaná, protože tohle je prostě real! Když cvičím, tak se zpotím - logicky. Když se ráno vzbudím, tak jsem prostě nenamalovaná a přirozená. Když vstanu levou nohou, tak jsem prostě protivná a mračím se. A paradoxně se přesně tohle i někomu "líbí" a pobaví to.
Protože, ať už JSME grafici, influenceři, prodavači, stavaři nebo celosvětové a intergalaktické-celebrity - pořád jsme JEN LIDÉ, kteří žijí (se snaží žít) normální život.
I am only human after all…

IMG_6231Hodněkrát už jsem slyšela/četla otázku: ,,A Tebe instagram živí na plný úvazek?”
Kéž by… Instagram je moje zábava ve “volném” čase.
Ale ty Vaše zprávy!
Energii VDĚČNOSTI, kterou na mě valíte horem spodem přes písmenka,… nebo když na mě narazíte na ulici, nebo třeba když mě jen vidíte ze šaliny.
Přesně to jsou ty chvíle, kdy se pousměji a říkám si, že ten můj exibicionistický sklon tu hopsat, dělat hlouposti nebo cvičit, má smysl.
Že ty mé dlouhé nudné několika-stránkové slohové práce nejsou občas až tak nudné a že to byť jednoho úžasňáka baví. Protože mě to pak taky baví…
.
Jasně. ČASTO mám pocit, že je to zbytečné.
Vlastně zrovna nedávno jsem měla krizovku, že se na nějaký virtuální život vykašlu. Že se na mě někteří moji blízcí dívají jako na blázna a srovnávají to, jak se chovám na instagramu a jak se pak chovám doma, nebo venku.
Mnoho věcí je stejných v obou světech a jiné se liší. Jako například - V reálu jsem víc protivná, než na IG, protože prostě když nechci natáčet, tak netočím a nikdo nic nevidí. Ale když nechci mluvit s některými lidmi, protože na ně nemám náladu, nebo se soustředím na práci, tak jim to musím říct - a umím to většinou dost ošklivě. A jindy jsem zase tak pozitivní a sluníčková, že dost lidem lezu na nervy.
.
Prostě a jednoduše - hlavou se mi honí myšlenky a pochybnosti o tom, jestli to vůbec někoho zajímá. Jestli někoho zajímám já.
Jenže,… pak otevřu ty zprávy, nebo komentáře pod fotkami. A můj virtuální svět je zase "v pořádku"!

Tak, jako si já myslím, že to nikoho nezajímá, tak Vy si zase často myslíte, že mám ve schránce tisíce zpráv a píše mi každý. Tohle kdyby si řekl KAŽDÝ, tak mi vlastně nikdo nenapíše. Haha. Kdybych něměla od Vás tu zpětnou vazbu - ať už tu pozitivní nebo negativní, tak bych neměla motivaci to dělat, protože tehdy by to pro mě bylo opravdu zbytečný. A já si vážím každé zprávy, každé reakce. Někdy mi to trvá pár hodin odepsat, jindy třeba měsíc a někdy se mi zprávy úplně smažou, protože nestíhám se knim dostat. Za to se omlouvám, ale fakt se snažím reagovat, psát a děkovat Vám! Ale jak říkám: ,,I am only human after all..."
.
I když nad tím vším vždycky trávím xy hodin času, tak to stojí za to. Ty věci, které tu sdílím, dělám ve svém reálném životě “pro sebe”…
Cvičím - kvůli svému tělu a psychice.
Píšu své myšlenky a vlastně o čemkoliv - protože se mi uleví.
Začala jsem si vařit (konečně hurá) - protože jsem prostě nenažraný prase, které miluje jídlo.
Používám určité produkty - protože jsem s nimi prostě spokojená a pomáhají mi.
Všechno tohle dělám kvůli sobě. ALE…SEM to dávám PRO VÁS.
.
To, co mi instagram nabízí, je možnost prezentace sebe sama, (která je většinou dost crazy a ujetá), a která mi umožňuje získat právě tu práci, která mě živí - a tím jsou klienti na grafické služby. (Fakt nevím, proč mě teď napadlo dosadit před tu grafiku slovo “porno”. :D Tyhle služby přitom vážně nenabízím, haha!) Více už stálých zákazníků mám přes doporučení ještě před samotnou érou instagramu, ale je pravda, že i tady si mě občas někdo najde.
No ty kráso tenhle odstavec zní fakt divně! To musím přepsat! :D :D
….a nebo ne. Třeba to zase někoho rozesměje nebo pohorší!

No takže prostě dělám počítačovou grafiku - loga, vizitky, letáky, plakáty, bannery, pozvánky a nebo tvořím své projekty - jako je ztvárnění vlastní knihy a nebo diáře, na kterém nyní pracuji. Tohle mě neskutečně baví - realizovat své myšlenky! Vymazlovat tu představu tak, jak já chci a tvořím tak, jak to cítím - žádný zakázník mi do toho neprndá! :D
.
Můj Mari mi říká, že jsem superwoman, já říkám, že superwoman budu MOŽNÁ až tehdy, kdy tohle všechno budu zvládnat a stíhat ve vlastní domácnosti a s hladovýma dětma věšícíma se mi za krk…a ještě předtím za prsa.
.
Co mi dále instagram přináší jsou různé možnosti spolupráce. A já hloupá je všechny od začátku odmítám. Je normální odmítnout věc, se kterou nesouzníme, kterou nepoužíváme. Ale já odmítala i produkty, které jsem využívala denně! Například oříšková másla, určité značky oblečení, fitness produkty…, cokoliv, co by mi “usnadnilo” život. Proč? Protože když jsem ze začátku zveřejňovala produkty, které jsem si sama koupila a jen je doporučovala…, vracela se mi odezva, že se ze mě stal reklamní profil. Přitom, já z toho tehdy vůbec nic neměla. Naopak jsem si vše sama koupila a chtěla “pomoct” svým úžasňákům. Přestala jsem a zařekla se, že i kdyby mi jednou nějaká spolupráce přišla, tak ji prostě odmítnu. A tak se taky stalo. Jednou, dvakrát, třikrát,…desetkrát.
.
50654711_10213112572721163_873202898937315328_oPak se objevila v mém životě Blendea - zelené potraviny. Též produkt, který jsem užívala pravidelně. Kdyby mi tenkrát mamka neřekla: ,,Zkus to, nic za to nedáš,” tak do teď špatně spím, pořád bych měla na prd trávení a hlavně by nepomohla mnohým z Vás! Odezvy na Blendeu jsou různé, s někým to ani nehne a jiný má úžasné výsledky. A o tom to je. Zkušenosti, zpětné vazby, které díky užívání můžeme firmě dát a ukázat, že to, co dělá, není zbytečné! (Stejně jako, když tu zpětnou vazbu dáváte mně - děkuji za to!) Proto skoro vždycky hodnotím cokoliv, co si objednám a píšu recenze - pozitivní, ale i negativní.
.
Blendea je (zatím) má jediná placená spolupráce. A upřímně, pokud se naskytne v budoucnu i jiná, která mi bude blízká - příjmu ji. (Spolupráce s MyProtein je na bázi odměny v podobě oblečení.) Je to “malá” odměna za všechen ten čas, který denně věnuji tvorbě. A už se nebudu cítit hloupě, protože tyhle spolupráce pomáhají mě, firmě, Vám - NÁM VŠEM.
.
A přesně tohle jsem dlouhou dobu nechápala. Měla jsem pocit, že firmy, chtějí lidi, jako jsem já, jen využít. (Mám bohaté zkušenosti s tím, že jsem mnohokrát naletěla i při grafice, dokud jsem se nanaučila brát si zálohy za mou kreativitu.) Nyní mohu hrdě říct, že se cítím jako influencerka a nestydím se za to. Teď už ne! Díky Blendea #blendeafamily, která mě přesvědčila o opaku. A hlavní podíl na jiném pohledu na tuto “problematiku” má moje kamarádka Irča, která mi pomohla se na to podívat z úplně jiného úhlu! Aneb - Irča má vždycky pravdu! Haha. A taky mi vždy řekne svůj upřímný názor, na cokoliv, kterého si moc vážím. DĚKUJI za přátelé, které mám v reálném i virtuálním světě. Jste úžasňáci.
.
Jo a taky díky, že se necháváte mnou “ovliňovat”, protože to je pro mě důkaz Vaší důvěry! Mám Vás moc ráda!
Síma

(Rozhovor s mou maličkostí a Květuškou - o Blendejce, životě, zdraví, influencerství a prostě taková všehochuť.)


OPRAVA: Instagram je nyní nejen mou zábavou, ale už i tou zmiňovanou prací. Protože díky tomu, co dělám, mě Vy na oplátku podporujete, koupí produktu, který pro Vás vytvářím - DUHÁŘ. A já si moc vážím toho, že se mi můj vynaložený čas a úsilí tímto způsobem snažíte "vrátit". Děkuji za Vaši DŮVĚRU a podporu. Jste úžasňáci!

Zpět do obchodu