DETOX aneb další sprosté slovo!

1
Mnoho lidí a médií odsuzuje detoxy. "Nepotřebujeme detoxikovat tělo. Tělo to zvládá samo! Od toho máme přeci játra a ledviny..."
ANO. Samozřejmě. Tělo se detoxikuje samo. Naše tělo je dokonalý organismus, který se nejen zvládne detoxikovat, ale i UZDRAVOVAT!
Proč tedy potom ta stejná média doporučují medikamenty - léky, prášky a chemické koktejly na nachlazení, rýmičku a jiná onemocnění?
Protože detoxikovat tělo můžeme pomocí stravy - od zeleninových a ovocných šťáv, po lehká rostlinná a raw jídla = lidé by byli moc zdraví a neutráceli by peníze za zmiňované chemické koktejly. Jeden z důvodů, proč média od detoxů odrazují.
Navíc ano. Tělo se dokáže detoxikovat samo od nepaměti, protože bylo vždy spjato s přírodou a klidem. Ale podívejme se kam jsme se za poslední roky dopracovali s naší civilizací? Přírody se zbavujeme. Nahrazujeme ji neustálými zlepšováky a moderní technologií. V dnešní době nemá spousta z nás ani kvalitní spánek, ve kterém se tělo detoxikuje a odpočívá... Mnozí z nás totiž ani nemohou spát, proč?
- Protože těžká strava.
- Protože je všude spousta rušivého světla.
- Protože rušivá technologie, která nás nutí zůstat vzhůru - mobily, počítače, televize.
- A protože stres, nervy kvůli práci a uspěchané době, ve které nejsme schopni s přicházející nemocí zalehnout i jindy, než pozdě v noci.

Tak a teď kvalitně odpočívejme, jezme zdravě (, když je jídlo většinou stříkáno chemickými postřiky, maso napícháno antibiotiky, protože se zvířaty zachází hrozně v úděsných podmínkách), aby se to tělo mohlo přirozeně bez problémů detoxikovat...:)

Tohle všechno jsou přesně věci, které nám média nezmíní. Uklidní nás, že naše těla to zvládnou sama a tak je to vlastně "pravda", protože je to přeci v televizi. DETOX, DETOX, DETOX! Není detox jako detox. Je to akorát další sprosté slovo stejně jako SEBELÁSKA a INFLUENCER (=od slova ovlivňovat)!

Řeknu Vám né až tak tajné tajemství. VŠICHNI JSME INFLUENCEŘI. Tím, že ve škole řeknu Kátě, jak skvělý je ten jogurt, co mi máma koupila, tak ovlivňuji Káťu k tomu, aby si ho u mámy taky vyprosila. Tím, že Maruně v práci řeknu, jak jsou ty krémy perfektní na vrásky, tak ji ovlivňuji a nevinně přiměji možná i ke koupi tohoto produktu.
Všichni jsme infuenceři, jen někteří nejsme tolik vidět na veřejných sociálních sítích. Někdo za to "ovlivnění" dostane zaplaceno a někdo ne. To je asi jediný rozdíl mezi některými z nás. Dobře ještě jeden rozdíl je, a to ten, když člověk doporučuje něco, s čím je nebo není sám spokojen, a za čím si stojí.

ZA MĚ - ZDRAVÁ DETOXIKACE JE v dnešní nezdravé a toxické době POTŘEBA, pokud člověk sám cítí, že by mu mohlo být i lépe.
chiapudingdetox3
Člověk se hned nemusí pouštět do brutální očisty - půstu na vodě a nasávání energie ze slunce, i když proč ne, že? Ale nedej bože abychom kupovali super-detox-tea, super-slim-tea, tea-tox a jiné sáčky, nebo prášky na detoxikaci, které jsou pouze marketingový tah, protože my na to prostě slyšíme.
Můžeme místo toho dělat malé kroky. Stačí si vybrat...
- Místo slazeným nápojů
plných cukru a chemikálií začít pít čistou vodu z kohoutku (nejlépe odstátou, ať vyprchá chlór + do karafy přidat minerály jako jsou křišťály, šungity a jiné, které čistí vodu - koupíme kdekoliv na internetu nebo v kamenných obchůdcích s léčivými minerály)....VODA je sama o sobě detoxikační! Zbavuje tělo toxických látek a pomáhá vyplavovat "špatnosti" z těla ven. Proto neustále všude vidíme, jak se apeluje na správný PITNÝ REŽIM. (Teď pomineme to, že i v kohoutkové vodě se nachází určité chemické látky, pesticidy..., přičemž je jejich množství "zanedbatelné" a voda je zdravotně nezávadná. Jak už jsem řekla, pomůže nechat vodu odstát s křišťály na dně nádoby.)
- Přestat kouřit - zbytečné vdechování dalších toxinů (jakoby nestačilo, že vdechujeme škodlivé výpary z aut a továren, ale jsou to samozřejmě plíce a život každého z nás.)
- Omezit alkohol...
- Omezit maso z každodenní konzumace na - maso párkrát do týdně. Nejlépe kvalitní maso od farmáře.
Už se po mase tolik nepídím. A hned je mému trávicímu traktu lépe a nebývá mi těžko. Postupně bych ráda přestala kupovat právě maso ze sámošek.
- Zařadit více zeleniny a ovoce! Obsahují vlákninu, která pomáhá "rozhýbat" střeva a tak lépe funguje trávení a vyprazdňování.
- Omezit cukr a jiné laskominy a pochutiny - chipsy, slané oříšky (místo toho si dát přírodní ořechy nebo kvalitní ořechová másla, zeleninové chipsy)
- Zařadit do svého života ZELENÉ POTRAVINY, které napomáhají očišťovat nejen trávicí trakt, ale i lymfatický systém a celé tělo. Ano tohle je sice prášek, můžete namítat, ale přírodní! Jak už mnozí z Vás ví, 2 roky užívám Blendeu (přerušovaně, s pauzami, samozřejmě ne nonstop), což je směs 4 zelných potravin - chlorella, spirulina, ječmen a pšenice. Nespočet pozitivních a děkovných zpráv mi v rámci tohoto produktu přišlo a já i Blendea za ně děkujeme. Jsem ráda, když mám spolupráci, která má smysl.
(Mimochodem, při zadání kódu: IGsima , máte 10% slevu na jakýkoliv produkt na jejich stránkách.)


detox6
_______________________________________________________
A pokud chceme KOMPLETNÍ RESTART
,
není podle mě a mé vlastní zkušenosti nic lepšího, než zkusit ovocné a zeleninové šťávy.

Během září 2019 jsem prošla online detoxikačním programem @brawolife s Julkou a Michalem! Což jsou dva úžasňáci, kteří se mi objevili v životě už v létě 2017... Bylo to ještě za dob mého duhového hrdiny, který mimochodem měl odletět na Bali, tento konkrétní detox podstoupit "OFFLINE". I proto jsou tito dva součástí mého příběhu a knihy Duha mého života, neboť nás tehdy hodně podpořili a pomohli nám. Děkuji zpětně za to.

Přesto, že byl můj hrdina jedním z vyvolených, kteří měli na Bali odletět pouze za cenu letenky a celý detox byl pro ně jinak zdarma, už se tam nedostal. Nebylo mu to souzeno... Čekal ho úplně jiný osud. Možná, kdyby se mu téhle šance dostalo dříve..., kdyby kdyby... Já už minulost nezměním.
Ale mnozí z nás mohou ještě změnit svou budoucnost, když se rozhodnou pro tu SVOU správnou cestu, ať je jakákoliv.

Tehdy jsme si slíbili, že na Bali jednou poletíme..., ať už na šťávový pobyt nebo jen tak za Majkem a Julkou...
Do teď jsem na Bali nebyla. Ovšem DETOX NA BALI, jsem bez Bali zvládla loni v září, i tady u nás v ČR, jak už jsem zmiňovala. A byla to skvělá zkušenost, díky které jsem přestala býti otrokem jídla.
Pustila jsem se do něj s velkou vervou kvůli menstruačním bolestem. Stěžovala jsem si na ně na instagramu a Julka s Michalem mi nabídli, ať zkusím jejich online program, který je možný absolvovat kdekoliv na Zemi, nejen na Bali. (To sdílení se je občas opravdu skvělá věc!)

Samozřejmě mě to nadchlo a hned po víkendu, kdy jsem se vrátila z @kamvtatrach, jsem se do toho pustila. Byla jsem odhodlaná překonat sama sebe, jako snad ještě nikdy. Pro mě bylo "JÍDLO" poslední roky obrovským tématem. A ačkoliv jsem šla do detoxikace kvůli fyzickému problému - menstruaci, mnohem větší vliv to pro mě osobně mělo na mou mysl a životní priority.
Jak jsem procházela celý detoxem se můžete dočíst v rozhovoru na stránkách Blendejky.
---> https://www.blendea.cz/detoxikace-na-stavach-simona-dockalova/
(Mám i své zápisky z jednotlivých dní formou deníku. Možná se v budoucnu podělím i o ty.)

Ode té doby jsem totiž přestala být závislá na jídle. Samozřejmě občas ujedu a přejím se jako čuně, ale mnohem více přemýšlím nad tím, co do sebe dávám a jinak vnímám reakce mého těla na jednotlivé potraviny. Učím se jíst pomaleji, jídlo si vychutnávat a pořádně předžvýkávat pro lepší trávení. Pokud totiž rychle hltáme a polykáme velká sousta, zaděláváme si na žaludeční vředy. S rychlým jezením se samozřejmě pojí i přibírání/obezita, protože toho v té rychlosti člověk zhltne mnohem více, než reálně potřebuje. Žaludek je velký přibližně jako naše pěst..., tak si sami zkusme říct, kolik z naší běžné porce nám stačí?
detox4detox7

BRAWO LIFE (https://brawolife.cz/co-nabizime/pobyt-na-bali/) ...Jednou na to Bali taky pojedu! Pokud trpíte nějakou nemocí, nebo "nevyléčitelnou" chorobou, doporučuji se nebát do svého zdraví peníze investovat a odjet si pro kompletně nový pohled na své tělo, zdraví a život.
Na stránkách mají spoustu rozhovorů a recenzí od reálných lidí, kteří si s nimi prošli 21 dní ke změně.
ZDRAVOTNÍ ÚSPĚCHY - https://brawolife.cz/zdravotni_uspechy/

Vím, mnozí třeba nemají tolik peněz na to, aby si tohle mohli dovolit. Neříkám, že je to pro každého. Ale říkám, že ten kdo se pro to rozhodne, tak nebude litovat. (Pokud zmíníte, že jedete na popud mého doporučení, dostanete 5% slevu z celkové ceny pobytu.)

TERMÍNY POBYTŮ:
DUBEN 2020  (10. 4.-30. 4.) - původně jsem chtěla jet tenhle, přes mé narozeniny wuííí!
KVĚTEN 2020  (9. 5.-29. 5.)
SRPEN 2020  (6. 8.-26. 8.)                         
detox5
Alternativní variantou je právě online program, kterým jsem sama prošla. Bylo to náročnější, protože jsem si musela nakupovat suroviny na šťávy a samotné šťávy si každý den i připravovat. Toho jste na Bali zproštěni, protože tam máte full servis. Navíc to podstupujete na nádherném, pozitivním a relaxačním místě spolu s dalšími sparingpartnery, se kterými se vzájemně podporujete a držíte. Navíc navštívíte krásná místa, budete chodit na výlety a absolvujete i různé meditace, harmonizace a reiki léčení. (https://brawolife.cz/video/)
Myšlenky budou lítat všude možné  jen na po jídle. Hehe.
Doma je to složitější v tom, že musíme vařit pro rodinu normální jídla, více Vás to láká, nemáte třeba takovou podporu a někteří se mohou potýkat odrazováním od okolí.
Obě varianty mají své výhody a nevýhody.
Já osobně jsem zařadila 1x týdně šťávový den do konce roku. Takže jsem si zkusila soužít 4 měsíce spolu se šťávami a bylo mi dobře jako asi nikdy.
Až ke konci roku jsem začala vnímat, že mě šťávy hodně ochlazují a tak jsem přestala dny zařazovat. Nechám si to na léto, kdy si to opět zařadím jako rituál na každé pondělí - MY FRESH MONDAYS!
Mimochodem detox není jen o šťávách! Po 14 dnech totiž přecházíme na týdenní RAW stravu, kdy tělo a žaludek opět připravujeme na trávení lehkých pokrmů, které ještě mnohem více podpoří započatý detox! Navíc se člověk dozví nové recepty. Některé si dělám dodnes!

Jak jsem řekla, na Bali budete mít full servis a nebudete se muset o nic starat. Já měla dny, kdy mě to přestávalo bavit a otravovala mě ta příprava. :)

Ovšem pozor, i když se pro pobyt na Bali rozhodnete, ještě není 100%, že pojedete. Michal s Julkou si totiž vybírají ty, kteří to myslí opravdu vážně a jedou tam odhodlaní a otevření všemu, co jim pobyt a ozdravná kůra nabídne. Tenhle přístup oceňuji, protože jde vidět, že to dělají pro lidi! Nejde jim o to nalákat 20 lidí na Bali, vytahat z nich peníze... Chtějí vytvořit krásný kolektiv, ve kterém se budou jednotlivci stmelovat a vzájemně podporovat = UZDRAVOVAT. I o tom je totiž uzdravování. Všechno souvisí se vším.
Doporučuji prostudovat veškeré informace ohledně pobytu, šťáv atd. Shlédnout i nějaké videorecenze od již zúčastněných a zdravých.

Příběh o těhotenství
Mě osobně hodně zaujal příběh, který mi Michal osobně vyprávěl. Nevím, jestli ho mají na stránkách... Každopádně...byl o paní, která nemohla otěhotnět. Plod se nedokázal udržet ani po umělém oplodnění. Pár měsíců po absolvování pobytu na Bali právě s Majkem a Julkou paní otěhotněla a má zdravou a krásnou holčičku. Zázrak. Nebylo to jen díky šťávám, ale i o nastavení mysli, se kterým paní Michal hodně pomohl.
Tito lidé hodně pomáhají a mění lidem života. Jsem na něj neskutečně pyšná a vděčná, že jsou mými přáteli.


Nezanevřete proto prosím nad svým ZDRAVÍM, jen proto, že se ze slova DETOX stal vulgarismus.
Jak jsem řekla..., není detox jako detox.
 Držím pěsti při uzdravování!

Zpět do obchodu